Nieruchomości

Flip mieszkaniowy – czym jest i jakie korzyści niesie?

16 lutego 2021

Zakup mieszkania jest dla wielu osób ogromnym wydatkiem związanym z jedną z najważniejszych decyzji w życiu.

Inwestycja ta musi być zatem dobrze przemyślana. Metraż, lokalizacja, standard wykończenia oraz forma finansowania nieruchomości – to niewątpliwie  niezwykle istotne kwestie, aczkolwiek warto mieć na względzie również inne, mniej oczywiste aspekty. Co zatem powinno zwrócić uwagę podczas zakupu mieszkania? 

Decydując się na kupno mieszkania, w pierwszej kolejności powinniśmy precyzować swoje potrzeby oraz preferencje. Jest to inwestycja długoterminowa, wobec czego warto uwzględnić nie tylko oczekiwania, jakie występują obecnie, lecz spróbować przewidzieć te, które mogą pojawić się z biegiem czasu. Istotną kwestią jest bez wątpienia metraż oraz to, czy nieruchomość ma pochodzić z rynku pierwotnego, czy też wtórnego. 

Jak będzie finansowany zakup – ze środków własnych, czy też zdecydujemy się na kredyt hipoteczny? 

Bardzo istotna jest lokalizacja – jeśli zależy nam na ciszy i spokoju – warto wybrać obrzeża danej miejscowości lub przemyśleć zakup nieruchomości poza jej granicami. Gdy ważnym czynnikiem jest dostępność infrastruktury miejskiej – zdecydowanie warto wybrać centrum lub w przypadku większych aglomeracji – większe dzielnice. W tym jednak przypadku możemy liczyć się np. z większym hałasem. 

Rozkład pomieszczeń oraz standard lokalu – to także istotne czynniki, które warto wziąć pod uwagę podczas planowania zakupu mieszkania. 

W wielu przypadkach zakup nieruchomości budzi duże emocje, pojawia się wiele niewiadomych oraz wątpliwości. Przemyślane zaplanowanie oraz przygotowanie przebiegu całego procesu – od poszukiwań mieszkania aż po oglądanie, czy też kompletowanie dokumentów – pomoże w spokojnym i rozsądnym wyborze. Jeśli mimo starannego przygotowania, wciąż pozostają wątpliwości – warto skorzystać z usług agenta nieruchomości. Z doświadczenia wiemy, że już na etapie poszukiwań, na wiele pytań uzyskujemy wyczerpującą odpowiedź, a podpisanie umowy to już czysta i przyjemna formalność.

House photo created by rawpixel.com - www.freepik.com

Zobacz również