Nieruchomości

"EKSMISJA - czyli jak pozbyć się niechcianego lokatora? Legalnie."

27 czerwca 2023

W dniu dzisiejszym mieliśmy przyjemność wziąć udział w szkoleniu: "EKSMISJA - czyli jak pozbyć się niechcianego lokatora? Legalnie."
Wiedza, którą zdobyłyśmy, pozwoli nam jeszcze skuteczniej pomagać naszym klientom w trudnych sytuacjach związanych z eksmisją.  

Mimo że procedura eksmisji jest zgodnie z przepisami dokładnie opisana w Polsce i teoretycznie powinna być skuteczna, to w praktyce wygląda zupełnie inaczej.
Teoretycznie proces eksmisji nieuczciwych lokatorów powinien przebiegać zgodnie z następującym schematem: najpierw wysłanie pisemnego wezwania do dobrowolnego opuszczenia lokalu, następnie skierowanie sprawy do sądu, wydanie wyroku i wykonanie go. Jednak w praktyce sprawy eksmisji często okazują się znacznie bardziej skomplikowane niż tylko taki prosty przebieg.
Celem szkolenia "EKSMISJA - czyli jak pozbyć się niechcianego lokatora? Legalnie." było przekazanie uczestnikom praktycznej wiedzy z zakresu możliwych do podjęcia kroków prawnych w sytuacji bezumownego korzystania z cudzej nieruchomości oraz postępowania egzekucyjnego. Uczestnicy zostali zaznajomieni z całą procedurą opróżniania lokali mieszkalnych i użytkowych, a także postępowaniem egzekucyjnym dotyczącym nieruchomości.
Omówione zostały najważniejsze aspekty prawne związane z eksmisją, a także przeprowadzono warsztat, który polegał na analizie konkretnych przypadków i problemów, z jakimi mogą się spotkać właściciele nieruchomości w procesie dochodzenia swoich praw.
Przedstawione zostały także ryzyka i odpowiedzialność właścicieli, którzy podejmują niezgodne z przepisami prawa działania w celu opróżnienia lokali stanowiących ich własność.  


Zobacz również